Termálne kúpalisko Oravice

Vedľa areálu Aquaparku MeanderPark Oravice sa nachádzajú pôvodné termálne bazény geotermálneho vrtu v Oraviciach. Oravice sú jedinou lokalitou na Orave s prírodnou geotermálnou vodou.

Na kúpeľné využitie sa riedi vodou z druhého geotermálneho vrtu, ako aj vodou z prírodných prameňov. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C - 38° C. Vyhovuje to domácim návštevníkom i zahraničným turistom, lebo môžu celoročne do neskorých hodín využívať sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa. Geotermálna voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s priaznivými účinkami na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Poteší Vás možnosť sedieť alebo mierne plávať v príjemnej vode a pritom sa pozerať na končiare hôr. Donedávna to bola len vysnívaná dovolenka - cez deň výborná lyžovačka a večer rehabilitácia v zdraviu prospešnej mineralizovanej vode. Návštevníci Západných Tatier - Roháčov sa môžu tešiť, že si v areáli nielen dobre zaplávajú, ale aj zašportujú a občerstvia sa. Viac informácií na www.tvrdosin.sk

Termály Oravice Termály Oravice


Ubytovanie - termálne kúpalisko Oravice

Rezervujte si svoj pobyt emailom na habovka@julianindvor.sk , telefonicky na +421 911 655 955 alebo online prostredníctvom rezervačného formulára: