Lyžiarske stredisko Ski Zverovka - Spálená dolina

Prevádzka lanovky Zverovka - Spálená dolina počas leta

pracovné dni víkendy čas ako často
  V prípade silného vetra alebo nepriaznivého počasia nepremáva.
máj, jún   9:00 - 14:00h. každú celú hodinu
júl, august 8:00 - 15:00h. každú celú hodinu
september   8:00 - 15:00h. každú celú hodinu

Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1500 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku. Centrum areálu sa nachádza v nadmorskej výške 1100 m. Tu môžete zaparkovať svoje auto. Bohužiaľ kapacita tohto parkoviska je limitovaná . Ďalšie parkovacie možnosti sú na parkovisku začínajúcom pri chate Osobitá a pri chate Zverovka.

Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka

K lyžiarskemu centru patrí malá reštaurácia, sociálne zariadenia, lyžiarsky servis s požičovňou lyžiarskej výstroje od svetových výrobcov. V hlavnej pokladni si môžete zakúpiť celodenný, časový alebo viacdenný lístok, ktorý budete používať pri vstupe cez čítacie turnikety na jednotlivé vleky. V prípade Vášho záujmu si tu môžete objednať inštruktora z lyžiarskej a snowboardingovej školy.

Z centra lyžiarskeho areálu vychádzajú dva lyžiarske vleky dlhé 250 a 400 m. Určená je hlavne pre deti a začiatočníkov. Náročnejší lyžiari sa dlhším vlekom vyvezú do vyššej časti areálu. Tu nájdete bufet a sociálne zariadenia pre návštevníkov. Odtiaľto vychádza štvorsedačková lanovka dlhá 1500 m, ktorá Vás vyvezie na väčšiu zjazdovku. Vrcholová stanica lanovky sa nachádza v nadmorskej výške 1460 m.

Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka

V spodnej tretine sa zo zjazdovky odkláňa jedna vetva určená pre najnáročnejších lyžiarov. V hornej časti tejto zjazdovky sa nachádza ešte jeden lyžiarsky vlek dlhý 850 m. Všetky lyžiarske svahy sú každodenne po ukončení prevádzky upravované snežnými mechanizmami.

Po začatí obdobia mrazov, keď teplota poklesne pod –3°C sa začína s umelým mechanickým zasnežovaním zjazdoviek.

Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka

Zverovka - Spálená dolina - aktuálny cenník

Zverovka - Spálená dolina - lyžovačka
Aktuálny cenník skipasov a viac informácií nájdete na stránkach lyžiarskeho strediska www.tatrawest.skUbytovanie - lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená dolina

Rezervujte si svoje ubytovanie emailom na habovka@julianindvor.sk , telefonicky na +421 911 655 955 alebo online prostredníctvom rezervačného formulára: