Cyklotrasy na Orave

Hornatý región Oravy ponúka cyklotrasy hlavne pre náročnejších cyklistov. Náročné cyklotrasy spájajúce regióny Oravy, Liptova a Kysúc sú určené pre zdatných športovcov. V okolí je ale tiež niekoľko menej náročných cyklotrás.

Hotel Julianin dvor ponúka svojim zákazníkom kvalitné bycikle slovenského výrobcu značky Vertec.

Cyklotrasa Dĺžka Čo uvidíte a popis cyklotrasy
Cyklotrasa Skanzen Zuberec 6km a späť Cyklotrasa od hotela Julianin dvor do Múzea Oravskej dediny v Zuberci je veľmi príjemná cyklotrasa, výborná ako rodinný výlet. Zdatnejší cyklisti môžu pokračovať až na Ťatliakovu chatu.
Cyklotrasa Oravice - Tichá dolina 11km Východiskom je parkovisko termálneho kúpaliska Oravice. Prechod cez Tichú dolinu je vhodný pre rodinnú cyklistiku. Cestou sa môžete zastaviť a prejsť sa nádhernou Juráňovou dolinou.
Cyklotrasa Habovka - sedlo Prieková - Oravský Biely Potok 18km Štátnou cestou z Habovky do Oravského Bieleho Potoka, pri kostole odbočiť doľava okolo cintorína po červenej značke poľnou cestou cez Dielnicu na Mních, Machy (Pálenica) dolu do sedla Prieková. Cez Črchlicu po modrej značke zídete do Zuberca a následne do Habovky.
Cyklotrasa Blatnou dolinou do Oravíc 13km a späť  Cyklotrasa od hotela Julianin dvor do Oravíc vedie veľmi pokojnou Blatnou dolinou do Oravíc. Tam sa môžete okúpať v termálnych kúpaliskách, alebo pokračovať po cyklotrase Tichou dolinou, Juráňovou dolinou, príp. ďalej až do Tvrdošína alebo Suchej hory.
Cyklotrasa Habovka - Starý Háj - Brestová - Habovka 15km Na začiatku Habovky odbočíte do Blatnej doliny, prejdete okolo náučnej trasy slatinného náleziska Medzi potôčkami. Pokračujeme Blatnou dolinou, pútač nás odkloní na žltú turistickú značku cez lavičku na lesnú cestu, pretneme štátne cestu Zuberec – Oravice, my pokračujte lesnou cestou po dobre vyznačenej trase cez Starý Háj k horárni na Brestovej. Odtiaľ sa spustíte cez poľanu Brestová do Zuberca a pokračujte do Habovky.
Cyklotrasa Habovka - Ťatliakova chata 15km a späť Začiatok trasy priamo pred hotelom Julianin dvor. Cesta pokračuje cez Zuberec, Múzeum Oravskej dediny - Skanzen Zuberec, Zverovku až k Ťatliakovej chate (1373m.n.m.). Celkové prevýšenie tejto cyklotrasy je 700m.
Cyklotrasa Huty - Kvačianska dolina 35km Veľmi náročná cyklotrasa, ktorá prechádza hranicami regiónov Liptova a Oravy. Od východiskového bodu 680m.n.m. sa vystúpa až do 1100m.n.m. a nasledné klesne ku Liptovskej Mare do nadmorskej výšky 400m.n.m. Trasa prechádza Kvačianskou dolinou späť na Oravu. Trasa je veľmi náročná, ale u zdatných cyklistov veľmi obľúbená, kvôli roznym stupňom náročnosti počas cyklotrasy a tiež rôznym povrchom terénu.

nenáročné cyklotrasy   stredne náročné cyklotrasy   náročné cyklotrasy


Ubytovanie na Orave

Rezervujte si svoj pobyt emailom na habovka@julianindvor.sk , telefonicky na +421 911 655 955 alebo online prostredníctvom rezervačného formulára: